مقاله

4 عارضه مصرف بیش از حد قهوه

4 عارضه مصرف بیش از حد قهوه

عوارض مصرف بالای کافئین

قهوه و چای جزء نوشیدنی‌های دلپذیر و سالم می‌باشند. کافئین ماده‌ای که توانایی تاثیرگذاری روی روحیه، متابولیسم و عملکرد ذهنی و جسمی را دارد. مطالعات علمی نشان داده‌اند که مصرف این نوشیدنی‌ها به میزان کم و نرمال بی‌خطر است. اما از آنجائیکه مصرف بیش از حد هر خوراکی عوارض خودش را دارد، کافئین نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. Cafe7n در اینجا به ۴ عارضه زیان‌بار مصرف بیش از حد قهوه می‌پردازد.

  • اضطراب

کافئین توانایی افزایش هوشیاری را دارد و موجب مسدود‌کردن اثرات آدنوزین می‌گردد که یک ماده شیمیایی در مغز است و باعث می‌شود انسان احساس خستگی کنید، در عین حال، با آزاد شدن آدرنالین، میزان انرژی را افزایش می‌دهد. دوزهای بالاتر مصرف قهوه، اثرات برجسته‌تری دارد و منجر به اضطراب و عصبی‌شدن فرد می‌شود.

  • بی‌خوابی

کافئین به افراد کمک می‌کند تا بیدار بمانند، مصرف بیش از حد قهوه کاهش زمان خواب را در فرد پدید می‌آورد. همیشه در هنگام خرید قهوه میزان کافئین آن را در نظر گیرید و به اندازه متعادل بنوشید تا دچار اختلال خواب نگردید. البته این ویژگی در نوشیدنی‌های دیگر همچون نوشابه و انرژی زا‌ها نیز وجود دارد. تحقیقات نشان داده که اثرات قهوه تا 6 ساعت در بدن فرد باقی می‌ماند.

خرید قهوه در cafe7n

خرید قهوه در cafe7n

  • سیستم هضم

بسیاری از مردم می‌دانند که یک فنجان قهوه صبحگاهی به حرکت روده‌هایشان کمک می‌کند. اثر ملین قهوه به انتشار گاسترین، هورمونی که معده تولید می‌کند باعث افزایش فعالیت روده بزرگ می‌شود. با این حال، خود کافئین، انقباضاتی در انتقال غذا به دستگاه گوارش ایجاد می‌کند. از طرف دیگر، برخی مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های کافئین‌دار ممکن است بیماری ریفلاکس معده دستگاه گوارش را در برخی افراد بدتر کند.

  • اعتیاد

علیرغم تمام مزایای مصرف کافئین، هیچ تکذبی مبنی بر ایجاد عادت وجود ندارد. یک بررسی دقیق نشان می‌دهد که کافئین مواد شیمیایی خاصی را در مغز همانند مصرف کوکائین و آمفتامین‌ها ایجاد می‌کند که منجر به وابستگی جسمی و روانی فرد می‌گردد. تحقیقات نشان داده که مصرف بیش از حد کافئین موجب می‌شود که فرد بعد از 16 ساعت عدم استفاده دچار سردرد، خستگی و سایر علائم ترک اعتیاد شود.

Caf7n مصرف قهوه را از زوایای مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد. مصرف هر چیزی به اندازه استاندارد دارو و بیش حد زهر است. با مطالعات مقالات کافه 7n می‌توانید خرید قهوه بهتر و درستی داشته باشید. تمام محصولات ارائه شده در cafe7n از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. جهت خرید قهوه به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *