مقاله

7 مزایای اثبات شده مصرف شکلات تلخ

شکلات تلخ سرشار از مواد مغذی است که تاثیر بسزایی در سلامتی افراد دارد. به نوعی شکلات تلخ از درخت کاکائو تولید می‌شود و به عنوان بهترین آنتی‌اکسیدان در کره خاکی به شمار می‌رود. مجله cafe7n در این قسمت به مزیت‌های اساسی مصرف شکلات تلخ می‌پردازد.

مواد مغذی

شکلات تلخ با کیفیت بالا و از کاکائو زیاد تولید می‌شود که همین امر نشانگر مغذی بودن آن می‌باشد. مطالعات cafe7n نشان می‌دهد که شکلات تلخ می‌تواند سلامتی شما را بهبود بخشد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

این ماده حاوی مقادیر مناسبی فیبر و مواد معدنی می‌باشد. مواد تشکیل‌دهنده شکلات تلخ شامل:

  • 11 گرم فیبر
  • 67٪ آهن
  • 58٪ منیزیم
  • 89٪ مس
  • 98٪ منگنز

همچنین مقدار زیادی پتاسیم، فسفر ، روی و سلنیوم درون شکلات تلخ وجود دارد. مصرف روزانه آن به میزان قابل توجهی کالری بدن را تامین می‌کند و اعتدال مصرف آن سلامتی افراد را به ارمغان می‌آرود. ناگفته نماند به میزان قابل توجهی کافئین در شکلات تلخ وجود دارد.

منبع قدرتمند آنتی‌اکسیدان‌ها

ORAC مخفف “ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن” است. این یک اندازه‌گیری از فعالیت آنتی‌اکسیدانی مواد غذایی است. اساساً، محققان مجموعه‌ای از رادیکال‌های آزاد (بد) را در برابر یک نمونه از مواد غذایی قرار می‌دهند و می‌دانند که چگونه آنتی‌اکسیدان‌های موجود در مواد غذایی می‌تواند رادیکال‌ها را “خلع سلاح کند”.

اهمیت بیولوژیکی مقادیر ORAC زیر سوال می‌رود، زیرا در لوله آزمایش اندازه‌گیری می‌شود و ممکن است اثر مشابهی در بدن نداشته باشد. با این وجود، لازم به ذکر است که دانه‌های کاکائو خام و غیر‌فرآوری شده از جمله بهترین غذاها می‌باشد.

شکلات تلخ با ترکیبات ارگانیک فعال می‌شود که از نظر بیولوژیکی بسیار مورد توجه می‌باشد و به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند و شامل پلی فنول‌ها، فلاوانول‌ها و کاتچین‌ها می‌باشد.

با توجه به تحقیقات کافه 7n مواد تشکیل‌دهنده شکلات تلخ در بسیاری از میوه‌ها همچون زغال اخته، توت و … نیز مشهود است.

خرید آنلاین شکلات تلخ

خرید آنلاین شکلات تلخ

کاهش جریان و فشار خون

یکی از کارکردهای شکلات تلخ فعال‌کردن جریان خون و ارسال سیگنال به شریان‌ها ر هنگام استراحت است که این امر در جریان خود اثربخشی بالا و کاهش فشار خود را پدید می‌آورد، حتی در برخی موارد به میزان کمی این اتفاق صورت می‌پذیرد.

حفاظت از اکسیداسیون

مصرف شکلات تلخ چندین عامل خطر‌آفرین برای بیماری قلبی را بهبود می‌بخشد. پودر کاکائو به میزان قابل توجهی کلسترول اکسید‌شده در مردان را کاهش می‌دهد

خرید شکلات تلخ و مصرف آن از آسیب بافت‌ها و پوشش شریان‌ها محافظت می‌کند. جالبه بدانید که شکلات تلخ مقاومت به انسولین را نیز کاهش می‌دهد و کنترل بالایی در برای مشکلات قلبی و دیابت از خود نشان می‌دهد.

کاهش بیماری قلبی

ترکیبات اکسیداسیون اثربخشی بالایی در برای مشکلات قلبی دارد، در حقیقت مطالعات کافه 7n نشان داده که به واسطه مصرف شکلات تلخ کاهش در بیماری قلبی رخ می‌دهد.

مصرف شکلات شیرین به صورت دو یا چند بار در هفته تا 32 درصد مشکلات قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد، در نقطه مقابل همین میزان مصرف شکلات تلخ خروجی معادل با 57 درصد خواهد داشت.

پوست سالم

ترکیبات شکلات تلخ تاثیر بی‌نظیری را در سلامت پوست به وجود می‌آورد. جریان خون به واسطه مصرف شکلات تلخ افزایش می‌یابد و پوست درخشندگی بالایی را به دست می‌آورد.

عملکرد صحیح مغز

مصرف شکلات تلخ فعالیت مغز با به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. کاکائو موجود در شکلات تلخ بهبود عملکرد مغز را در کوتاه مدت برای فرد پدید می‌آورد. مجموعه cafe7n امکان خرید آنلاین شکلات تلخ را برای کاربران گرانقدر خود فراهم می‌سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *