مقاله

9 مزیت نوشیدن شکلات داغ

هات چاکلت
  • سلامت قلب

مجله cafe7n در این مقاله ۹ مزیت برتر مصرف نوشیدن هات چاکلت را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. نوشیدن شکلات داغ برای قلب شما مفید است: طبق یک تحقیق بریتانیایی ، شیر موجود در کاکائو گرم مقاومت بدن را در برابر سکته مغزی بالا می‌برد و آنتی اکسیدان موجود در شکلات اثربخشی بالایی بر سلامت قلب دارد. نوشیدنی‌های فوق العاده علاوه بر سلامت جسم، آرامش روح را نیز با خود به ارمغان می‌آورند.

  • شفافیت پوست

با توجه به اینکه مصرف شیر روی پوست افراد تاثیر بسزایی دارد، شیر توامان با ویتامین D غنی شده و و ویتامین A، پوست شفاف و عالی را به فرد اهدا می‌کند. مصرف هات چاکلت سلامت پوست را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. در مطالعات سال 2006، نوشیدن شکلات داغ یکی از روش‌های مفید در شفافیت پوست به شمار می‌رفت.

  • گزینه مناسب برای درمان سرماخوردگی

توبرومین موجود در شکلات داغ یکی از مولفه‌های مناسب برای درمان سرماخوردگی و کاهش سرفه محسوب می‌شود. شاید شنیده باشید که شیر داغ موجود پاکسازی عفونت سرماخوردگی می‌شود، این اتفاق در شکلات داغ نیز تا میزان قابل توجهی مشهود است.

  • جلوگیری از دیابت

تحقیقات یک پژوهشگر ایتالیایی نشان داده که مصرف شکلات فعالیت انسولین را تحریک می‌کند و از این رو خطر دیابت را کاهش می‌دهد. مطالعات در بوستون نشان داده که افزایش میزان کلسیم به مرور زمان خطر ابتلا به کاهش دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد.

  • هوش ریاضی را گسترش می‌یابد

به محض نوشیدن هات چاکلت مهارت درک و حل ریاضی برای شما هموار می‌گردد. توصیه کافه 7N مصرف روزانه یک فنجان شکلات داغ می‌باشد.

خرید آنلاین هات چاکلت

خرید آنلاین هات چاکلت

  • کاهش وزن

چربی اضافی را با مصرف لبنیات می‌توان کاهش داد و شکلات داغ می‌تواند روند هضم را کندتر کند و احساس پر‌بودن را پدید آورد. یک فنجان کاکائو گرم یک میان وعده به شمار می‌رود.

  • پیشگیری از سرطان

براساس تحقیقات دانشگاه کرنل، کاکائو حاوی آنتی‌اکسیدان می‌باشد که این ماده برای محافظت در برابر سرطان اهمیت ویژه‌ای دارد. ویتامین D و کلسیم موجود در هات چاکلت موجب پیشگیری سرطان می‌گردد.

  • کاهش فشار خون

پزشکان آلمانی دریافته‌اند که شکلات تلخ و نوشیدن هات چاکلت، فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. کلسیم و ویتامین موجود در این ماده در کاهش فشار خود اثربخشی بالایی را به همراه دارد.

  • فعالیت مغز را افزایش می‌دهد

محققان دانشگاه جان هاپکینز کشف کردند که شکلات تلخ می‌تواند در برابر صدمات ناشی از سکته مغزی جلوگیری به عمل آورد و طی یک مطالعه انجام شده در دانشگاه ویرجینیا تأیید شد که شکلات داغ نیز ممکن است به همان میزان تاثیر گذار باشد.

مجموعه Cafe7n سعی بر آن دارد که با ارائه مقالات نگرش بهتری از شکلات در ذهن مخاطب ترسیم نماید. تمامی محصولات قهوه و شکلات کافه 7N در سایت عرضه می‌گردد و با یک کلیک امکان خرید آنلاین هات چاکلت برای مخاطب پدید می‌آید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *